Dlaczego warto przyjechać do Katowic?

Posted by

Jeżeli zawitasz na Śląsk, to należałoby zobaczyć Katowice. To jedno spośród najciekawszych miejsc na Śląsku, gdzie poznasz nie tylko przeszłość obszaru. Będziesz miał ponadto możliwości, żeby poznać niezwykły nastrój tego miasta, a także zobaczyć wiele różnorodnych miejsc. Sprawdź, dlaczego Katowice przyciągają tak dużo osób.

Katowice, ikona Śląska

Katowice to jedno spośród szczególnie charakterystycznych miejsc na Śląsku. Wbrew pozorom, wcale nie są tak mroczne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku wypatrzymy parki bądź skwery. Miasteczko jest obfite w niemało miejsc o wartościach przestarzałych. Okazem może być wieża spadochronowa położona w Parku Kościuszki, lub też Monument Powstańców, który ma miano największego oraz najcięższego pomnika w Polsce. Obok niezwykłych zabytków, w Katowicach wypada także obejrzeć ikonę miasta, czyli popularny spodek. To nie całość. W miasteczku również spotkamy się z pełną propozycją kulturalną. Na seans możemy wybrać się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w centrum Katowic. Atencję przyciągają także takie miejsca, jak Teatr Korez lub Kinoteatr Rialto. Jednym spośród ważnych punktów podróży, winna być wizyta w starym miasteczku. Wypatrzymy tam budynek Urzędu Marszałkowskiego. To jeden z najbogatszych obiektów urzędowych, jakie potrafimy zlokalizować w Polsce. W obiekcie jest sala sejmu śląskiego, jaka była wzorcem dla siedziby Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie zaledwie teatry, urzędy również zabytki. W miasteczku realizowanych jest wiele festiwali, między innymi OFF Festiwal. Opowiadając o festiwalach, należałoby dodatkowo zwrócić uwagę na występy, które są organizowane w mieście. Na Katowickiej arenie muzycznej były takie zespoły jak Pink Floyd bądź Rammstein, a także wiele innych prestiżowych osobistości i formacji muzycznych.

Poznaj Katowice

Grupie postaci, Śląsk kojarzy się z szarzyzną, kopalniami lub hutami. Dopiero będąc na miejscu umiemy zaobserwować, jak niewiele wspólnego z prawdą ma generalnie panujący światopogląd. Najodpowiedniejszym tego dowodem są Katowice. To energicznie rozwijająca się metropolia, w jakiej znajdziemy ciekawe miejsca do objechania i nie tylko.