wybieramy mieszkanie na śląsku

Nieruchomość na Śląsku – wybierz mądrze

Posted by

Zastanawiasz się nad kupnem lokum na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były niewątpliwie Katowice – serce całego śląska. Katowice to na pewno wyśmienita lokalizacja do osiedlenia się. Warto niemniej rozważyć również inne miejscowości. Niemal wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, dzięki czemu masz sposobność zakupić dom po korzystniejszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest mnóstwo dobrych lokalizacji. W naszym artykule przyjrzymy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w wielkiej odległości od Katowic, które gwarantuje dużo atrakcji swoim mieszkańcom. Wśród atrakcji, na które w szczególności opłaca się zwrócić uwagę należy wymienić:
– kościół pw. św. Trójcy z XIV wieku
– żydowski dom modlitwy Cukiermana w tzw. Bramie Cukiermana (al. Kołłątaja 24)
– grodzisko wczesnośredniowieczne na Górze św. Doroty
– zespół zabudowy Kopalni Węgla Kamiennego „Grodziec”.
Miasto jest podzielone oficjalnie na 8 dystryktów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście jak również Warpie. Ceny nieruchomości w tych dzielnicach są sporo niższe niż w innych miastach na Śląsku, jak Katowice czy Dąbrowa Górnicza. Jeżeli chcesz zobaczyć oferty domów jak też mieszkań na sprzedaż albo wynajem odwiedź stronę biura nieruchomości REMAX Gold.

Sosnowiec

Ceny wynajmu, jak również sprzedaży lokali w Sosnowcu są niższe aniżeli uśredniona cena dla całego województwa. Jest to jeden z powodów, dla jakich domy cieszą się w tym regionie tak pokaźnym zainteresowaniem.
Zabytki jak też ośrodki turystyczne, na jakie warto zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Dwór Mieroszewskich w Sosnowcu Zagórzu
– Kościół ewangelicki w Sosnowcu-Pogoni
– Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu Niwce
– Pomnik Tadeusza Kościuszki ul. Krakowska.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie pośrednika RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska leży na Wyżynie Śląskiej w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Posiada obszerną historię, która wpłynęła na aktualny wygląd miasta. Miasto ma do zaoferowania bardzo dużo zajmujących zabytków w tym na przykład:
– Kościół Matki Boskiej Różańcowej (1890)
– Kościół pw. Świętej Trójcy (1902)
– Wieża wyciągowa szybu „Andrzej” (lata 70. XIX w.)
Pod względem kultury można również znaleźć dobre propozycje w tym. m.in. Kino Cinema City, Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej oraz Klub Country. Ruda Śląska to kolejne miasto z korzystnymi cenami nieruchomości, w jakich warto rozpatrzyć nabycie nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tutaj znaleźć również ciekawe oferty w nowym budownictwie. By zobaczyć, aktualne oferty sprzedaży a także wynajmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold.