kosmetyki do pielęgnacji włosów

Oczyszczanie, odżywianie i odbudowa..

Posted by

Włosy to znak rozpoznawczy wszelakiej osoby. Dbanie o nie częstokroć wywołuje problemy. Systematycznie wystawiamy je na złe warunki choćby systematycznie osyszając suszarką czy też prostując. Włosy wyjątkowo łatwo jest osłabić, wyraźnie trudniej odbudować.

Oczyszczanie włosów

blond włosyZnacznie uszkodzone włosy wymagają wielokrotnie czasochłonnych kuracji, które niejednokrotnie są również kosztowne. Podstawą pielęgnacji jest umycie włosów. Powinniśmy dobierać szampony naturalne, bez parabenów jak też, takie przystosowane do naszego typu włosów. Co znaczące, przed umyciem należy także nie zapomnieć o porządnym rozczesaniu włosów. Włosy winno się traktować w niezwykle delikatny sposób.

Odżywianie

Kolejnym krokiem w systematycznej pielęgnacji włosów winno być ich odżywianie. Kluczowe kosmetyki, jakie znajdziemy w sklepie to produkty do zmywania oraz bez spłukiwania. Dla włosów delikatnych o wiele korzystniejszym wyborem będą produkty, jakie po zastosowaniu trzeba spłukać. Odżywkę, podobnie jak szampon powinno się dopasować do typu włosów, by za bardzo ich nie obciążała.

Rekonstrukcja

Jest ogrom sposobów odbudowy włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego typu olejków. Coraz popularniejszy jest czarny olejek rycynowy, który posiada lepsze właściwości od tyowego olejku. Przy kuracji olejami należy przede wszystkim pamiętać o regularności, dzięki której możemy osiągnąć pożądane .