Odkryj piękno Śląska

Posted by

Jeżeli wyszukujesz miejsca na krótkie podróże, udaj się na Śląsk. Wybierz się na zwiedzanie zachwycających zabytków, a również pięknych miejsc, które pozwolą Ci poznać różnorodną przeszłość jednego z najatrakcyjniejszych obszarów Polski. Przy okazji zakosztuj także specyficznych lokalnych smaków kuchni. Przekonaj się, że istniejący stereotyp o śląsku już dawno odszedł w zapomnienie. Zobacz metamorfozy, które zaszły na przestrzeni lat w rejonie, który dalej większości Polaków kojarzy się wyłącznie z kopalniami oraz hutami.

Najatrakcyjniejsze miasta Śląska

Wybierając się na Śląsk powinieneś zobaczyć Tychy. Znajdziesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Podczas podróży poznasz historię browarnictwa, lecz dodatkowo będziesz mógł zaobserwować jak współcześnie tworzy się piwo. Spróbujesz przy okazji niedawno uważonego piwa. Innym elementem podróży na twojej liście, powinien być Chorzów i położony tam Park Chorzowski. To jeden z największych parków w Europie. Kilometry dróżek pozwolą Ci odsapnąć od zgiełku centrum również odpreżyć się. W centrum skweru umieszczone jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie popatrzysz na kosmos z zupełnie nieznanej strony. Będąc w parku, warto dodatkowo zwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny lub pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ też wycieczkę po Katowicach – stolicy okręgu. Odkryjesz tam typowy dla Śląska, Katowicki Spodek również Muzeum Śląskie. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o górnictwie, z którego słynie Śląsk, w Zabrzu znajduje się Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna z najefektowniejszych atrakcji turystycznych terenu. Będziesz mieć możliwość zjechać kolejką 320 metrów pod powierzchnię ziemi. Możesz poczuć się prawie jak górnik w trakcie oglądania podziemnych korytarzy. Po wędrówce, warto odwiedzić także do najniżej ulokowanego pubu w Europie, gdzie spróbujesz śląskich potraw.

Wiele miejsc, a niewiele czasu

Aby zaznajomić się ze wszystkimi ciekawostkami oferowanymi przez śląskie miasteczka, potrzebowałbyś mnóstwo czasu. Stąd, należałoby przemyśleć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W czasie dwóch dni w 25 miasteczkach regionu, odbędzie się aż 500 rozlicznych zdarzeń dedykowanych historii regionu również technice. Tylko od Ciebie zależy, w jakich będziesz uczestniczyć.