Odszkodowanie za smog

Posted by

Od jakiegoś czasu codziennie mówi się o smogu, o jego szkodliwości dla naszego zdrowia, cały czas pisze się komunikaty w portalach w tej kwestii. Niby mamy z nim szansę, możemy przykładowo: oskarżyć miasto za zabrudzony budynek, głównie jego zniszczoną fasadę. Co interesujące, da się także dopominać się zwrotu opłaty klimatycznej, co potwierdza przyjazny darmowy doradca prawny.

Prawdę mówiąc w najważniejszej sprawie jaką jest zdrowie człowieka, pozew do sądu nie będzie możliwy z strasznie prostej przyczyny – niewiarygodnie trudno jest poprzeć dowodami, że zapylone powietrze miało podły wpływ na stan zdrowia, że powodem pechowej dolegliwości jest smog. Tego rodzaju dolegliwość miały szansę wyrządzić inne uwarunkowania, przykładowo takie jak wypalanie papierosów, zła dieta, nieprawidłowy tryb życia. Z tej przyczyny też tego typu apelacje nie docierają do sądów, od strony dowodowej jest to prawdę mówiąc niemożliwe. Sprawę tą miałaby szansę naprawić jedynie poprawa zasad prawa, a powszechnie wszyscy zdajemy sobie sprawę ustawodawca z nieszczęściem smogu na dzisiejszy dzień nie radzi sobie najlepiej.

Można spróbować domagać się obrony dóbr osobistych tego gatunku co sposobność chodzenia na zewnątrz i realizowania ćwiczeń, każdodniowy trening biegających regularnie jest nierealny z uwagi na kiepską jakość powietrza. W takim przypadku dochodzenie całkiem sporej kwoty odszkodowania jest logiczne.

Wydaje się, że po pozytywnym zakończeniu sprawy przez sąd a propos odszkodowania za smog zacznie się masa pozwów tego typu.