Pielęgnacja twarzy zimą

Pielęgnacja cery zimą

Posted by

Zima to okres, kiedy nasza cera szczególnie jest narażona na działanie warunków atmosferycznych. Mróz, wiatr i śnieg powodują, że może się łuszczyć, przesuszać i ściągać. Jak dbać o skórę by również teraz wyglądała pięknie i młodo?

Dobry krem to podstawa

Podstawą zimowej pielęgnacji twarzy jest dobrze dobrany krem. W zależności od rodzaju skóry, jaki posiadamy, musimy wybrać preparaty o różnym spektrum działania.

Dla skóry podrażnionej najlepiej stosować kremy zawierające alantoinę i d-pantenol, które zlikwidują zaczerwienienia i podrażnienia widoczne na twarzy. Jeżeli posiadasz cerę suchą, zastosuj kremy głęboko nawilżające. Działanie kremu uzupełnij wieczorną kuracją nawilżającą z kwasem hialuronowym w ampułkach. Uszczelnienie naczynek to główne zadanie dla preparatów przeznaczonych do cery naczynkowej. Środki te są bogate w witaminę C i escynę. Skóra odwodniona potrzebuje natomiast emolientów, które odblokują lipidową warstwę ochronną, zmniejszą napięcie naskórka i uelastycznią go.

 

Zima to dobry czas na zabiegi kosmetyczne

Jeżeli chcesz poprawić wygląd swojej skóry i zlikwidować zmarszczki, przebarwienia czy rozszerzone pory to zima jest najlepszą porą roku do przeprowadzenia tego typu zabiegów. Latem, ze względu na silne promienie słońca nie można wykonywać większości zabiegów złuszczających skórę. Uważaj też na przeprowadzanie takich zabiegów, gdy temperatura spada poniżej – 10 stopni celcjusza. Wykonanie mikrodermabrazji, złuszczanie laserem lub kwasami w okresie zimowym pozwoli na wiosnę cieszyć się piękną i zdrową cerą.

 

Pamiętaj o ochronie UV

Pomimo tego, że zimą nie odczuwamy tak mocno działania słońca, to nasza skóra jest mocno narażona na działanie promieni UV. Dlatego ważne jest, aby kremy, które stosujemy zawierały filtry UV, które ochronią naszą cerę. Unikajmy też zimą długich gorących kąpieli i saun. Wtedy nasza skóra jest bardziej narażona na działanie mrozu, gdyż zniszczeniu ulega nasz naturalny płaszcz ochronny skóry. Pamiętajmy też o ochronie ust. Wargi są szczególnie narażone na działanie mrozu, gdyż nie zawierają gruczołów łojowych i najszybciej ulegają przesuszeniu. Dlatego zawsze przed wyjściem na dwór smarujmy usta grubą warstwą balsamu lub błyszczyka.