Pranie – zacznij je robić dobrze!

Posted by

Pranie pomimo, iż wydaje się być czynnością nadzwyczaj łatwą, wielu z nas może sprawić duży kłopot. Innowacyjne urządzenia piorące posiadają programy przedstawione w bardzo jasny sposób, lecz, co jeżeli nasza pralka nie posiada tego rodzaju ułatwień? Oto kilka sugestii, jakie opłaci się wziąć pod uwagę!

1. Posegregowanie ciuchów

kolorowe pranieNajważniejsze, by nie ładować wszystkich ubrań jednocześnie do pralki. Segregujemy ubrania po barwach oraz dzianinach, z których są uszyte. Jeżeli chodzi o kolory to pranie wypada podzielić na białe, czarne i wielokolorowe. Trafna segregacja kolorów umożliwi stronienie od pofarbowania ciuchów. Nie wszystkie materiały toleruje taką samą temperaturę. Najłatwiej studiować metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez producenta. W innej temperaturze będziemy prali jeans, wiskozę czy akryl.

2. Sprawdzaj metki!

Jak już we wcześniejszej części pisaliśmy opłaca się zerknąc na rekomendacje tyczące się prania umieszczone na metce. Dzięki nim dowiemy się nie wyłącznie, jaka jest rekomendowana temperatura prania, lecz także czy w ogóle powinniśmy prać i prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo ważny jest wybór właściwej temperatury. Lekkie tkaniny pierzemy w małych temperaturach. Ciężkie plamy w wysokich. Również czarne ubrania opłaca się prać w niskich temperaturach, przez co nie stracą tak prędko swojego koloru.

4. Wybór środka do prania

Czarne, jasne a może kolorowe? W zależności od tego, jakie wrzucasz pranie, dopasuj odpowiedni detergent. Dostępnych jest mnóstwo opcji – proszki, kapsułki i płyny. Pamiętaj, aby preparat był dopasowany do koloru prania! Dodatkowo trzeba również użyć preparatu do płukania, który nada ubraniom świeższy zapach. Możesz także dodać do pralki specjalne chusteczki, które mają za zadanie wychwytywać pigmenty, jakie w razie czego mogły by pofarbować inne ciuchy.

5. Uruchamiamy pralkę

Posegregowane pranie warto umieścić w bębnie pralki, dodać detergenty do prania, ustawić odpowiedni program, zamknąć drzwiczki od pralki a następnie ją uruchomić. Prawda, że łatwe?