kowbojki damskie

Rozsądne kupowanie butów – to możliwe!

Posted by

Wybór właściwych butów wielokrotnie stwarza wiele problemów, gdyż wymaga rozważenia wielu kwestii. Oprócz sprawy wizualnej powinna się również liczyć wygoda. Oto trochę porad, którymi należało by się kierować przy zakupie odpowiedniego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką chcesz wykonywać w trakcie noszenia butów.

Idziesz na plażę, w góry, do pracy, a może na elegancką imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze spacery, przede wszystkim te górskie sprawdzą się doskonale trekkingi z solidnym podparciem dla kostek. Buty na stylową imprezę, na jaką chciałabyś się wybrać w sukni – wyśmienitym wyborem będą buty na obcasie, które dodadzą elegancji całej stylizacji. Wielość szpilki wybierz, tak żeby było Ci komfortowo. Jeśli nie lubisz za bardzo wysokich szpilek i sporadycznie je ubierasz, nie zmuszaj się do wybrania 11 cm szpilek. Buty sportowe – w tym miejscu posiadamy wielkie pole wyboru. W sklepach dostępne są buty do tenisa, do biegania, do piłki nożnej jak również wielu innych dyscyplin sportu. Jeżeli posiadasz jedną aktywność, której poświęcasz dużo czasu kup buty odpowiednie dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz rozmaite sporty wybierz obuwie uniwersalne.

2. Materiał jest ważny

Nabywając obuwie nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są uszyte. Idealnie sprawdzają się buty ze skóry naturalnej. Obuwie ze sztucznej skóry mogą być niekomfortowe jak też może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dobierz rozmiar do stopy!

Masz rozmiar 40? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą najlepsze dla Ciebie. Tabele rozmiarów niektórych marek się różnią, dlatego też warto przymierzyć obuwie, jakie rozważamy zakupić i zrobić w nich kilka kroków.