Wady i zalety sufitów podwieszanych i napinanych

Posted by

Sufity napinane stanowią jak na razie powiew świeżości w branży budowlanej. Jest to idealna odmiana dla sufitów podwieszanych, produkowanych z kartongipsu. Zresztą obydwa rodzaje sufitów mają swe minusy oraz plusy. Sufit podwieszany daje szansę aby pozyskać w pełni gładką konstrukcję sufitu. Doskonale chowa każde zabrudzenia oraz części instalacji grzewczej. Pozwalają obniżyć wysokość pokoju.

Powieszenie sufitu połączone jest jednak z potrzebą przeprowadzenia większych prac. Na początku tworzy się specjalistyczny stelaż, jaki za zadanie ma podtrzymywać płyty a przy następnym etapie realizuje się montaż.Kończąc robotę należy zapełnić szparki między elementami. To genialny sposób na minimalizację hałasów docierających do pomieszczenia z górnego piętra. To wada, ale wstawianie sufitu podwieszanego wiąże się z potrzebą wywalenia wszelkich rzeczy z pokoju. W trakcie instalacji i głównie wycinania płyt bardzo się kurzy. Od tego problemu wyzwala nas sufit napinany. Tego typu sufit to droższa alternatywa dla sufitu podwieszanego.

Zastosowanie sufitów napinany jest niebywale duże, ma się możliwość pozyskać sporo wariantów aranżacyjnych. Jeśli pomieszczenie nie jest wysokie trzeba pomyśleć o suficie napinanym z tkaniny imitującej odbicie w lustrze. To interesujący pomysł na sprytne zwiększenie niskiego pomieszczenia. Z innej strony niebywale ciekawy efekt ma się sposobność otrzymać jeśli postawimy na sufity napinane z ekonomicznym podświetleniem lampkami LED. Wielce atrakcyjnie przedstawia się także sposobność wykonania indywidualnego nadruku na sufit. W wspomnianym celu da się sięgnąć po fotę czy wspaniałą wizualizację. Na rynku można znaleźć również sufity napinane 3D. Dla indywidualnych Klientów nadal jest to dość kosztowne rozwiązanie. Sufity napinane 3D spotkać można najłatwiej w klubach muzycznych czy innych rozrywkowych miejscach. Zamontowanie takiego sufitu trwa tylko chwilę. Tak jak w przypadku sufitu podwieszanego, tak także przy napinanym łatwo można poprawić wyciszenie lokalu. Tym sposobem najmniejsze hałasy nie miały możliwości do nas docierać.

Obecnie proponowane na rynku sufity napinane mogą posiadać preferowany przez Klienta kształt przykładowo gwiazdy. Potrzeba wyłącznie uruchomić własną wyobraźnię. Niestety dużym problemem sufitów napinanych jest cena. Wynosi ona nawet około 140 zł za metr kwadratowy.