Walory sufitu napinanego

Posted by

Napinane sufity nie są niczym nowym w urządzaniu wnętrz. Trzeba jednak zauważyć, iż pierwotnie montowano je przede wszystkim przy wykańczaniu wnętrz basenów i sal konferencyjnych. W tym momencie wspomniana technologia jest bardziej popularna i zdecydowanie dostępniejsza jeśli chodzi o koszt. Używanie sufitów napinanych jest faktycznie bardzo zróżnicowane – mogą być układane prawdę mówiąc w każdym miejscu, startując od naszej toalety, a na ogromnych budynkach miejskich kończąc. Napinany sufit ma szansę też spełniać rolę ekranu.

Sufity napinane to pewien rodzaj niedoskonałych sufitów podwieszanych, z tą konkretnie różnicą, że sufity napinane składają się jedynie z profili mocowanych po bokach sufitu pod stropem a także membrany, jaka jest zlokalizowana pomiędzy nimi. Walorem powłok napinanych w stosunku do zwykłego sufitu podwieszanego jest zasadniczo całkowita dowolność projektowania. Mamy szansę planować nieskończenie wiele przestrzennych struktur: łamanych, owalnych. Złączenie ich z kombinacją kolorów i świateł gwarantuje nam świetny efekt. Inną dominacją wymienionych sufitów jest możliwość określenia de facto dowolnego koloru jak i jego gatunku: błyszczącej albo matowej. Sufity te doskonale ukrywają wszelkie niedoskonałe pęknięcia, a takie z powierzchnią na błysk (określane sufitami lustrzanymi) dają szansę na to, aby optycznie powiększyć nasze biuro. Są to też sufity strasznie wytrzymałe na różnego gatunku uszkodzenia, uderzenia.

Wieszanie sufitu to rzeczywista przyjemność – jest niebrudzący i bardzo sprawny, bo trwa niewiele godzin (przeważnie od 2 do 7 h). Cały montaż mamy szansę zorganizować nawet bez przymusu przenoszenia mebli oraz sprzętów z naszego biura. Nie udowadniajmy jednak, że „Polak potrafi” i montaż powłok napinanych oddajmy profesjonalnej załodze. W trakcie układania sufitu niezwykle istotne jest, aby postarać się również o jego dobre oświetlenie. Mamy możliwość zainstalować na przykład paski LED zmienno-kolorowe. Takiego typu sufit z pewnością sprawi, że nasze biuro będzie piękne.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego odnowa polega jedynie na delikatnym odkurzaniu.