Zatroszcz się o swoją skórę

Posted by

Cera naczynkowa jest problemem, który nawiedza niesłychanie wiele niewiast. Wielekroć wiąże się to z powstawaniem zaczerwienia na twarzy czy występowaniem czerwonych pajączków na policzkach. Tego typu skóra jest także niezmiernie wrażliwa na głęboki podmuch oraz niewysokie także wysokie temperatury. Na marny stan cery oddziałuje również niestosowna dieta, a ponadto promieniowanie słoneczne. Żeby poprawić jej stan, nie potrzeba wiele czynności. Wystarczy o nią dbać przy pomocy stosownych kosmetyków.

Zabezpieczaj cerę przez cały rok

Najważniejsze jest to, ażeby ochraniać skórę przed wpływem słońca, zarówno latem, jak dodatkowo zimą. W okresie wiosennym także jesiennym możemy używać kremów z mniejszymi filtrami. Jednak latem dodatkowo zimą, kiedy promienie słoneczne są najostrzejsze, użytkujmy wyższe filtry przeciwsłoneczne. Warto też zwracać baczność na skład wykorzystywanych przez nas środków. Przede wszystkim stosowane przez nas kremy powinny być bogate w składniki nawilżające dodatkowo kojące. Pamiętajmy, że skóra przy cerze naczynkowej jest wyjątkowo cienka. Używane przez nas środki, powinny nie zaledwie ją bronić, ale jeszcze wzmacniać. Nieraz okazuje się, iż pomimo wszystko dalej na buzi potrafią pojawiać się rumieńce albo pajęczynki, powstałe wskutek pękających naczynek. Dlatego też, coraz więcej niewiast decyduje się na poddanie profesjonalnym zabiegom. Mają one na celu zamknięcie popękanych naczynek.

Zabiegi dla skóry naczynkowej

Jednym z takich zabiegów jest laserowe zamykanie naczynek, jakiemu wolno się poddać w klinice medycyny estetycznej. W trakcie zabiegu, wiązka lasera zwiększa temperaturę naczynka krwionośnego. Wynikiem tego jest krzepnięcie czerwonych ciałek krwi, co doprowadza do zamknięcia naczynia. Rezultaty można dostrzeć już po jednym zabiegu, jednak umieją wystąpić przypadki, gdy pojedyczna sesja potrafi być niedostateczna. Aby jednak jak najlepiej uchronić naszą cerę, po poddaniu się zabiegowi, należałoby dalej wykorzystywać stosowne kremy a także specyfiki, jakie będą ochraniać i wzmacniać nasza skórę.